Sungate Beauty & Spa

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny – istota i historia makijażu trwałego

makijaż permanentnyMakijaż permanentny to zrodzona w Azji idea makijażu trwałego, wykonywanego techniką tatuażu, z zastosowaniem hipoalergicznych barwników naturalnych. Podczas wykonywania zabiegu barwniki wprowadza się w warstwę naskórka, nie naruszając struktury skóry właściwej. Całość wykonuje się za pomocą nowoczesnych narzędzi do tatuażu z zachowaniem najwyższych standardów aseptyki.

Historia makijażu permanentnego sięga ponad 2 tysięcy lat, kiedy to w Chinach wykonywano go ręcznie z użyciem cieniutkich pręcików bambusowych, nici jedwabiu i naturalnych barwników roślinnych.

Do nas makijaż permanentny przywędrował z USA, gdzie po raz pierwszy oficjalnie został zaprezentowany na jednym z kongresów kosmetycznych w 1984roku. Od tego czasu zdobywa on coraz większą popularność na całym świecie – na trwałe w Polsce goszcząc już od ponad dekady.

Zdjęcia przed i po wykonaniu makijażu

 

makijaż permanentny

 

Makijaż permanentny to metoda efektywna i bezpieczna, która podkreślani Toją urodę. Pozwoli cieszyć się nienagannym wyglądem o każdej porze dnia i nocy. Wprowadzony barwnik raz pod skórę , zadomawia się w niej nawet na kilka lat.

To komfort podczas wszelkich zajęć, w szczególności tych związanych z wodą. Przyciągniesz kuszącymi ustami i podkreślonym spojrzeniem lub z dumą zaprezentujesz wymodelowane łuki brwiowe – w zależności od wybranej opcji przez Ciebie – bez obaw, makijaż ten nie rozmaże się w najmniej sprzyjającym momencie.

Makijaż permanentny – komu się przyda?

makijaż permanentnyZe względu na swą specyfikę makijaż permanentny jest szczególnym dobrodziejstwem dla osób, które uskarżają się na ciągły brak czasu, prowadzą intensywny tryb życia, a także tych, których zawód uniemożliwia stosowanie makijażu tradycyjnego.

Bardzo ważnym powodem do zdecydowania się na zabieg makijażu permanentnego, zarówno u Pań, jak i Panów, jest możliwość trwałej korekcji defektów urody. Może być on też pomocny, dla tych kobiet, które najzwyczajniej w świecie nie lubią się malować, albo makijaż tradycyjny daje im dyskomfort i utrudnia funkcjonowanie.

Makijaż permanentny i jego etapy

Makijaż permanentny to zabieg, który dla uzyskania idealnego efektu powinien przebiegać etapowo. Najczęściej są to 2 podstawowe etapy, które muszą się odbywać w około 14 dniowym odstępie czasowym.

 • Etap pierwszy trwający od 1 do 3 godzin obejmuje: ustalenie oczekiwań, miejscowe znieczulenie zewnętrzne, wprowadzenie w naskórek naturalnego ziołowego barwnika odpowiednio dobranego do elementu twarzy – 2-3 tony ciemniejszy od naturalnego do ust, czerń i szarości – do brwi oraz brąz lub czerń – na powiekach.
 • Etap drugi trwający od 30 minut do 2 godzin to korekta makijażu, gwarantująca idealny efekt zabiegu na lata, która może się odbyć po całkowitym zejściu strupków i złuszczeń charakterystycznych dla etapu pierwszego.

 

Makijaż permanentny – co potem?

Makijaż permanentny jest zabiegiem bezpiecznym, niemniej jednak inwazyjnym, stąd po jego wykonaniu skóra wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Najważniejsze jest by pamiętać o tym, że:

 • pojawiających się zaraz po wykonaniu zabiegu strupków i złuszczeń nie należy ruszać i zrywać,
 • twarz najlepiej myć wodą, ewentualnie delikatnym mleczkiem,
 • kilka tygodni od zabiegu należy wstrzymać się od korzystania z sauny, basenu, etc.
 • przez 6 tygodni od wykonania makijażu permanentnego nie powinno się opalać ani korzystać z solarium.

 

Makijaż permanentny jest makijażem trwałym, niemniej jednak dla utrzymania jego pięknego efektu zabieg wymaga korekty co 3- 5 lat. Czas ten zależy od predyspozycji indywidualnych danej osoby, użytych barwników oraz czynników zewnętrznych – wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych, które rozjaśniają pigment.

Makijaż permanentny – przeciwwskazania medyczne i niemedyczne

 • Cukrzyca nieustabilizowana,
 • Opryszczka, infekcja,
 • Chemioterapia,
 • Łuszczyca,
 • Ciąża,
 • Przyjmowanie leków sterydowych i przeciwzakrzepowych,
 • Nadwrażliwość na ból.

Nasz ekspert – Sylwia Jaszczuk

makijaż permanentny

 

Jestem licencjonowanym kosmetologiem i specjalizuję się w makijażu permanentnym. Wiedzę zdobyłam w prestiżowych Uczelniach m.in.: w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Select Europejska Szkoła Stylizacji w Warszawie.  Techniki pracy doskonalę na międzynarodowych konferencjach i w najlepszych ośrodkach szkoleniowych takich jak: Branko Babic Academy, David Broward, David Zhank,  Brodway Beauty Collage. Makijaż permanentny jest moją pasją – pracuje rzetelnie, profesjonalnie i indywidualnie podchodzę do każdego klienta. Zadowolenie klientów a więc i lepsze ich samopoczucie jest najlepszym wynagrodzeniem włożonej pracy. Najważniejsza dla mnie jest najwyższa jakość, dokładność i wspaniały efekt, zgodny z oczekiwaniami moich klientów.

Cennik

Makijaż permanentny oczu
kreska górna  zwykła 350.00 PLN
kreska górna dekoracyjna 450.00 PLN
kreska dolna 250.00 PLN
kreska górna+dolna 500.00 PLN
pogrubienie kresek 150.00 PLN
Makijaż permanentny ust
usta z wypełnieniem 800.00 PLN
kontur ust z cieniowaniem 650.00 PLN
kontur ust 500.00 PLN
usta 3D NOWOŚĆ 1600,00 PLN
Makijaż permanentny brwi
brwi metodą cienia 700.00 PLN
brwi metodą włoskową 800.00 PLN
brwi 3D NOWOŚĆ 1400,00 PLN
Dodatkowe usługi
Korekcja blizn od 300.00 PLN